هفت راهنمایی از حرفه ای ها ، برای رهایی از سردرگمی و پوچی

اسکمپر چیست؟
۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
نمایش همه

هفت راهنمایی از حرفه ای ها ، برای رهایی از سردرگمی و پوچی

7 best career tips

این نوشته ترجمه ای آزاد از این مطلب است.

تقریبا برای هر شخصی در دوران کاری خود این حس ایچاد می شود که پیشرفت کاری اش کند شده، افق روشن پیش رویش کم فروغ شده و تمرکزش را بر روی کار از دست داده است. زمانی که روزها و ساعت های سخت کاری بی نتیجه می مانند و زحمات به بار نمی نشینند.

ما انسان هستیم و خستگی و ناامید شدن هم ممکن است در ما ایجاد شوند. چنین شرایطی در هر زمانه و حتی در میان حرفه ای ها رخ می دهد و  این نیاز احساس می شود که هدف گذاری ها باید دوباره انجام شوند و شور و هیجان ابتدایی را دوباره شعله ور کرد. از آنجا که این اتفاق برای ما هم رخ داده بود ، این سوال را از حرفه ای ها پرسیدیم که «بهترین راهنمایی حرفه ای که تا کنون دریافت کرده اید چه بوده است؟» پاسخ ها را در زیر می خوانیم.

۱-    تنها مانع بین شما و موفقیت ، خودتان هستید – جورج چِبلی

فارغ از این مساله که در چه جایگاه شغلی هستید ، به این موضوع فکر کنید که چه مزیت هایی نسبت به سایر رقبا داشته اید که مشتریان تان را به سوی خود جلب کرده اید. افرادی به شما اعتقاد داشتند و اعتماد کرده اند. این با شماست که به خود اعتقاد داشته باشید و به اعتماد آنها پاسخ مثبت بدهید و یا آنها را نا امید کنید. ریسک های منطقی را بپذیرید. خود را ارزان نفروشید و به نیمه پر لیوان نگاه کنید.

۲-    هیچگاه اسیر شکست نشوید – ریچل سامِرز

این موضوع یکی از خطرناک ترین اتفاقاتی است که می تواند برای زندگی حرفه ای شما رخ دهد. اگر یک مصاحبه بد را پشت سر گذاشته اید ، اگر یک قرار ملاقات کاری ناامید کننده را از سر گذرانده اید و یا قرارداد کاری که به آن امید داشتید به نتیجه نرسید ، به طور خودکار در جایی که شخصی دیگر کاما گذاشته است ، نقطه نگذارید. شما نمی دانید که چه فرصت های ایده آلی ممکن است در حوالی جایی که شما بر آن نقطه پایان گذاشته اید نهفته باشد. «یک بخش بد کتاب نشان دهنده پایان نیست»

۳-    در نبرد خودتان شرکت کنید – فیلیپ یوهانسن

آیا شما همکاری دارید که خوب بلد است اعصاب شما را به هم بریزد؟ یا مدیر بالادستی که از ناراحتی و شکست شما خوشنود می شود؟ شاید کمی سخت به نظر برسد ، اما گاهی باید از چنین موقعیت هایی فرار کنید. نفس عمیق بکشید ، بیرون بروید و کار دیگری انجام دهید تا اسارت حقه های آنها خارج شوید. برخی نبردها واقعاً ارزش اتلاف وقت ندارند. پس در مقابل این افراد خاموشی اختیار کنید و به موفقیت تان اجازه دهید به جای شما سخن بگوید.

۴-    مرحلۀ یک خود را با مرحلۀ ۳۰ شخصی دیگر مقایسه نکنید – کِنِت آوا

همه ما در برهه ای از زندگی و کار خود ، بر اثر مقایسه خود با دیگران ، دچار یاس و ناامیدی شده ایم. اگر می خواهید حرفه ای عمل کنید با حسادت به موقعیت و جایگاه دیگران ، از مسیرتان خارج نشوید و ارزش جایگاه خود را بدانید. اینکه شخصی دیگر را که در جایگاه موفقی قرار دارد تحسین کنید و دوست داشته باشید که روزی به جایگاه او برسید نه تنها بد نیست ، بلکه می تواند مشوقی برای پیشرفت شما باشد. اما اگر بخواهید سیب را با پرتقال مقایسه کنید ، کارایی خود را از دست خواهید داد.

 مرحله یک خود را با مرحله 30 دیگری مقایسه نکنید.

۵-    ثبات قدم ، موانع را از بین می برد – رائول وَن دِر بِرگ

همواره با انگیزه باشید. می توانید یک تخته برای نوشتن چشم انداز (Vision) خود تهیه کنید. هر صبح جملات الهام بخش و امیددهنده افراد معروف را بخوانید. هر چیزی لازم است انجام دهید تا روند پیشرفت تان کند نشود. حرفه ای ها اگرچه ممکن است خسته شوند ، اما به آرامی برای رسیدن به قله قدم بر می دارند و شما هم از این موضوع مستثنی نیستید. اگر دچار سختی می شوید ، کمر را راست نگه دارید و از آنها برای بهبود شرایط درس بگیرید. تهدیدها را به فرصت خود تبدیل کنید و از گله و شکایت بپرهیزید.

۶-    به مهارت های خود تنوع ببخشید – استفانی جِنتری

اگرچه ضروری است که به مهارت های مورد استفاده معمول خود کاملا مسلط باشید ، اما هیچگاه اشتیاق خود را برای یادگیری نادیده نگیرید. اگر شرکت تان قدرت پرداخت شهریه دوره های آموزشی را دارد ، از این امکان نهایت استفاده را ببرید! مهارت های جدید یاد بگیرید و نگران زمان نیز نباشد ، شما قرار نیست یک دانشجوی تمام وقت شوید و یا فیلد کاری خود را تغییر دهید. مدارک معتبر مختلف را دریافت کنید، سری باشید که انواع کلاه ها به آن می آید. این کار شما را از عموم کارمندان جدا می کند و حتی می تواند به ارتقای جایگاه شغلی شما کمک کند.

۷-    مهارت کاری خود را تشخیص دهید و شخصی را پیدا کنید که به آن نیاز دارید – الکس لاس

پول ، همه ما به آن نیاز داریم. البته مرز باریکی بین نیاز و حرص پول وجود دارد. هر چقدر که شور و اشتیاق بیشتری نسبت به کار خود داشته باشید ، مسلما میزان موفقیت شما نیز افزایش می یابد. این موضوع ممکن است در زمان بندی مورد نظر شما رخ ندهد ، اما اگر تمرکز شما بر نقاط قوت تان باشد و مسیر خود را به سمت استاد شدن در کار خود برنامه ریزی کنید ، درصد موفقیت شما افزایش می یابد. با این طرز تفکر ، مطمئن باشید که هر روز با اشتیاق کار کردن از خواب بیدار می شوید!

شما هم می توانید تجربیات و ایده های خود را با ما و دیگران در میان بگذارید. بخش نظرات همین مطلب آماده دریافت نظر شماست. با ما در تماس باشید.

بهمن محدثی
بهمن محدثی
کارشناس تولید محتوا

3 دیدگاه ها

  1. سیامک گفت:

    خیلی مطلب جالبی بود، خصوصا این بخشش: مرحلۀ یک خود را با مرحلۀ ۳۰ شخصی دیگر مقایسه نکنید

  2. محسن م گفت:

    عالی بود. تراژدی نابودی موفقیت ورشد انسان از زمانی آغاز می شود که دست از یادگیری بکشد.

  3. یونیتی گفت:

    از مطالب عالی و مفیدتون ممنونم.بدچیزیه این بلاتکلیفی و سردرگمی!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *